>Twitter kullanmak için 6 neden

>Twitter’ı doğru kullanmanın ipuçları, kullanıcılara tavsiyeler.

San Francisco Chronicle’da 2 Mayıs 2011 tarihiyle yayınlanan “Twitter kullanmak için 6 neden” başlıklı yazı, deneyimli Twitter kullanıcılarına yeni bir şey söylemiyor ancak hatırlatmalarda bulunuyor.

San Francisco Bilişim Uzmanları “Twitter sadece öğlen yemeğinde ne yendiğini tweetlemek ya da dedikodu yapmak amacıyla kullanılmaz. Aynı zamanda ticari bir araçtır.” dedikten sonra firmaların iş hacmini arttırmak ve müşteriyle bağlantı kurmak için 6 madde sıralamış:

1.Twitter, web sitelerinin veya blogların öne çıkmasına vesile olur. Firma sayfalarıyla (ya da bloglarla) Twitter arasındaki link, arama motorlarında çıkmak suretiyle firmanın Web’de görünürlüğünü arttırır. Aynı zamanda firmalar sayfalarında ne kadar çok tanınmış Web sitesi linki bulundurursa, o kadar fazla Google ve Bing gibi arama motorlarında görünme şansına sahiptirler.

2. Twitter, ürün ve servisleri pazarlamakta, ipucu vermekte, kaynak paylaşmakta, veya haber dağıtmakta kolay ve hızlı bir sistemdir. Müşteriler firmanın Web sitesini düzenli olarak gezmeyebilir ama Twitter’da o firmanın takipçisiyse, her türlü güncellemeyi ve haberi duyabilirler.

3. Twitter, Soru/cevap tekniklerinin kullanımı için Twitter bulunmaz bir fırsattır. Twitter’da resmiyet yoktur, ayrıca 140 karakter limiti sayesinde soru ve cevaplar hem kısa hem de çabuk bir şekilde gidip gelir.

4. Şirketler, yönetim ve pazarlama gibi konularda tecrübelerini paylaşarak Twitter’i eğitim ve öğretim mekanizması olarak da kullanabilirler. Birçok şirket Twitter’da teknoloji ve organizasyon tüyoları vermektedir ve sahip oldukları kaynaklardan müşterilerini haberdar etmektedir.

5. Potensiyel müşteri bulmak ve bağlantılar (networking) kurmak için Twitter etkin bir ortamdır.

6. Twitter, Facebook ile iyi entegre olmuştur (bütünleşmiştir). Eğer şirketin Facebook hesabı varsa bir de Twitter hesabı olması neredeyse gerekliliktir. Firmanın Facebook hesabı Twitter ile bağlandığında (link), tweetler Facebook’ta da görünür. Bu yöntemle, zaman kaybı engellenir zira Twitter’da verilen bir haber Facebook’ta da aynı anda görünür.

Kaynak: http://www.dogurehberi.com

Advertisements

2 thoughts on “>Twitter kullanmak için 6 neden

  1. >Bu yazi bana aiit: Fatos Simsek. Ve yazim ilk kez http://www.dogurehberi.com sitesinde cikti daha sonra web'de dagildi. Bu iyi birsey ancak rica etsem aktif link verebilir misiniz? Teekkurler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s