iPad Kullanma Kılavuzu # iPad Pil

iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Pil

iPad’in dahili sarj edilebilir bataryası vardır. Durum çubuğunun sağ üst köşesindeki pil simgesi pil seviyesi yada şarj durumunu gösterir.
iPad Pil Durumu
Pili şarj etme: Birlikte gelen Dock bağlayıcısı – USB kablosunu ve USB güç adaptörünü kullanarak iPad’i bir elektrik prizine bağlayın.
iPad Şarj
Önemli: iPad; kapalı veya uyku durumunda ya da bekleme modunda olan bir bilgisayara bağlanırsa, iPad’un pili şarj olacağı yerde boşalabilir.
Pili şarj ederken iPad’u eşzamanlıyor ya da kullanıyorsanız, pilin şarj edilmesi daha uzun sürebilir.
Önemli: iPad’un pili çok azalmışsa; onu tekrar kullanabilmeniz için on dakikaya kadar şarj edilmesi gerektiğini belirtmek üzere, iPad aşağıdaki resimlerden birisini görüntüleyebilir. iPad’un pili çok çok azsa, “pil azaldı” resimlerinden birisi gözükmeden önce bir iki dakika boyunca boş ekran görünebilir.
iPad Doluluk Oranı
Pil Ömrünü Uzatma
iPad, lityum iyon piller kullanır. iPad’unuzun ve pilinin ömrünü uzatma hakkında daha fazla bilgi edinmek için,www.apple.com/tr/batteries adresine gidin.
Pili Değiştirme
Şarj edilebilir pillerin sınırlı sayıda şarj döngüleri vardır ve zaman içerisinde değiştirilmeleri gerekir. iPad pili kullanıcı tarafından değiştirilemez; pil yalnızca yetkili bir servis sağlayıcı tarafından değiştirilebilir. Daha fazla bilgi için,www.apple.com/support/iphone/service/battery/country/ gidin.

Kaynak : ipadservis.net

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s