BlueStacks App Player ile PC & MAC te Android Keyfi

BlueStacks nedir?

BlueStacks, bilgisayarınızda Android işletim sistemindeki programları çalıştırmanızı olanak sağlayan bir uygulamadır. Android işletim sistemi için yazılmış olan oyun ve programlar BlueStacks  bilgisayarınızda çalıştırılabilir.

bs02 bs03 bs04 bs05 bs06 bs07 bs08

BlueStacks App Player olarak adlandırlan yazılım Bluestacks şirketi tarafından geliştirilmiştir. Yaygın olarak BlueStacks App Player  kısaca BlueStacks olarak adlandırılır.

BlueStacks vasıtası ile Android cihazlarda oynadığınız favori oyunları veya favori programları bilgisayarınızda, tem ekran olarak kullanabilirsiniz.

Candy Crush Saga, Kik Messenger, Temple Run 2 gibi popüler android uygulamaları BlueStacks üzerinde sorunsuzca bilgisayarda çalışır.

BlueStacks  bir anlamda bilgisayarınızı sanal android cihaza çevirmektedir.  BlueStacks  çalışması normal bir program gibidir. İşletim sisteinin altında çalışır. Format ve yeniden yükleme gibi işlemlere ihtiyaç duymaz.

BlueStacks nereden indirilir? 

BlueStacks uygulaması Hem PC Windows hemde MAC OSX bilgisayarlarda Çalışır.

BlueStacks Windows Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

BlueStacks  Mac OSX Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

PC’ye BlueStacks  kurabilir miyim?

Evet. BlueStacks Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerine kurulabilir ve çalıştırılabilir.

MAC’e BlueStacks kurabilir miyim?

Evet.  BlueStacks MAC bilgisayarlarda OSX işletim sisteminde sorunsuz çalışır.

BlueStacks nasıl kurulur?

 1. BlueStacks Windows Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.
 2. BlueStacks  Mac OSX Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.
 3. BlueStacks programını kurun. Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken bir aşama yoktur. Next -Next- Finish şeklinde kurulumu yapın.
 4. BlueStacks kurulumu bittikten sonra Masaüstündeki Start BlueStacks kısayolunu tıkayın. Aşağıdaki gibi BlueStacks açılış ekranı karşınıza gelecektir.
 5. One time setup geldiğinde Continue butonunu tıklayın. İlk aşama olarak BlueStacks uygulamasına bir Google hesabı eklemelisiniz. 
 6. Bir Google Hesabı Ekleyin ekranı gelecektir. Bu ekranda eğer bir Gmail hesabınız varsa Mevcut hesap butonunu tıklayın. Eğer yoksa Yeni hesap butonunu tıklayın ve yeni bir Gmail email hesabı alın. Bu ekranda Türkçe karakterler ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin i harfi  için ı tuşuna nokta için ç harfine basmanız gerekebilir. @ işareti için SHIFT ve  2 tuşlarına birlikte basın.
  Google hesabı BlueStacks üzerine yükleyeceğiniz Android uygulamaları için geçerlidir. Aynı Android cihazlarda olduğu gibi BlueStacks’da da Google hesabı tanımlamalısınız.
 7. Mevcut Hesap veya yeni hesap oluşturduğunuzda karşınıza Google hesabınızla giriş yapmanız için bir ekran gelecek. Türkçe karakterler ile ilgili sorun yaşarsanız yukarıda yazdıklarımı tekrar gözden geçirin. Email  adresinizi ve parolanızı yazdıktan sonra Oturum Aç butonuna tıklayın.
 8. Bluestacks için Google oturumunu açtığınızda One time setup ekranı karşınıza gelecektir.  Let’s go butonuna tıklayın. Artık Google Play üzerinden indirme yapabilir ve android uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

  BlueStacks nasıl kullanılır? 

  BlueStacks kullanımı Android tabletler ile aynıdır. Yukarıdaki işlemleri yaptıkdan sonra Google Play üzerinden istediğiniz oyun ve uygulamayı indirebilirsiniz.  BlueStacks  ana ekranında Search bölümünü tıklayarak aramak istediğiniz yazılımın adını yazın ve daha sonra Google Play üzerinden indirerek yükleyin.

  BlueStacks  yüklü yazılımların ikonlarını listelemektedir. BlueStacks  içerisinde uygulamaya tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

Advertisements

One thought on “BlueStacks App Player ile PC & MAC te Android Keyfi

 1. Windows uygulamalarını kullanarak bu tarz android uygulamalarını çalıştırabileceğimiz bir program geliştiremez miyiz bizde ? Bunun için ne gerekiyor C# ve WPF silverlight kullaranarak bu mumkun değil mi ?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s